СВІТЛОВА РЕКЛАМА, ЗНАКИ ТА ІЛЮМІНАЦІЯ

6.4.1.   Для живлення газосвітних трубок слід застосовувати сухі трансформатори в металевому кожусі, які мають вторинну напругу не більше ніж 15 кВ. Трансформатори повинні тривалий час витримувати роботу за короткого замикання в колі вторинної обмотки. 

Відкриті струмопровідні частини трансформаторів повинні бути віддалені від горючих матеріалів і конструкцій на відстань, не меншу ніж 50 мм.

 1. Трансформатори для живлення газосвітних трубок слід установлювати, за можливості, у безпосередній близькості від трубок, які вони живлять, у місцях, не доступних для сторонніх осіб, або в металевих ящиках, сконструйованих таким чином, щоб під час відкривання ящика трансформатор вимикався з боку первинної напруги. Ящики рекомендується використовувати як конструктивну частину самих трансформаторів. 
 2. У загальному ящику з трансформатором допускається встановлювати блокувальне та компенсувальне обладнання, а також апарати первинної напруги за умови надійного автоматичного вимкнення трансформатора від мережі за допомогою блокувального пристрою, який спрацьовує під час відкривання ящика. 
 3. Магазини та подібні до них вітрини, в яких змонтовано частини високої напруги газосвітного обладнання, повинні бути обладнані блокіровкою, яка спрацьовує тільки в разі вимкнення установки з боку первинної напруги під час відкривання вітрин, тобто подавати напругу на обладнання повинен персонал вручну, якщо вітрина закрита. 
 4. Усі частини газосвітного обладнання, розташовані поза вітринами, які обладнані блокіровкою, повинні розміщуватися на висоті не менше ніж 3 м над рівнем землі і не менше ніж 0,5 м від поверхні площадок обслуговування, дахів і інших будівельних конструкцій.

6.4.6. Доступи для сторонніх осіб частини газосвітного обладнання, які перебувають під напругою, необхідно обгороджувати відповідно до гл. 4.2 і забезпечувати попереджувальними плакатами. 

6.4.7.  Відкриті струмопровідні частини газосвітних трубок повинні бути віддалені від металевих конструкцій або частин будинку на відстань не менше ніж 20 мм, а ізольовані частини – на відстань не менше ніж 10 мм.

 1. Відстань між відкритими струмопровідними частинами газосвітних трубок, які перебувають під різними потенціалами, повинна бути не менше ніж 50 мм. 
 2. Відкриті провідні частини газосвітної установки з боку вищої напруги, а також один із виводів або середня точка вторинної обмотки трансформаторів, яка живить газосвітні трубки, слід приєднувати до РЕ- або РЕN- провідника. 

6.4.10.          Трансформатори або групу трансформаторів, які живлять газосвітні трубки, слід вимикати з боку первинної напруги за допомогою апарата з видимим розривом, а також захищати за допомогою апарата, розрахованого на номінальний струм трансформатора. 

Для відключення трансформаторів допускається застосовувати пакетні вимикачі з фіксувальним положенням рукоятки.

 1.  Електроди газосвітних трубок у місцях приєднання проводів не повинні піддаватися натягу. 
 2.  Мережу з боку вищої напруги установок рекламного освітлення слід виконувати ізольованими проводами, які мають напругу випробовування не менше ніж 15 кВ. У місцях, доступних для механічного впливу або дотику, ці проводи слід прокладати в сталевих трубах, коробах та інших механічно міцних негорючих конструкціях.

Для перемичок між окремими електродами, які мають довжину не більше ніж 0,4 м, допускається застосовувати голі проводи за умови дотримання відстані за 6.4.7.

 1. Рекламні установки на вулицях, дорогах і площах, форма та колір яких збігаються з формою та кольором сигналів світлофорів, необхідно розміщувати на висоті не менше ніж 8 м від поверхні дороги. 
 2. У перехідних тунелях довжиною більше ніж 80 м або в тунелях, які мають відгалуження, світлові покажчики напрямку руху необхідно розташовувати на стінах або колонах на висоті не менше ніж 1,8 м від рівня проїзної частини. 

6.4.15.          Світлові покажчики, світлові дорожні знаки, світильники для підсвічування дорожніх знаків і світильники для освітлення сходових кліток і зон виходів пішохідних тунелів повинні бути приєднані до фаз нічного режиму зовнішнього освітлення (виняток за 6.4.17). 

Інформаційні світлові табло та покажчики напрямку руху пішоходів у пішохідних тунелях повинні бути ввімкненими цілодобово.

 1. Живлення світлових покажчиків розташування пожежних вододжерел (гідрантів, водоймищ тощо) треба здійснювати від фаз нічного режиму мережі зовнішнього освітлення або від мережі найближчих будинків. 
 2. Приєднання до мереж освітлення вулиць, доріг і площ номерних знаків будинків і вітрин не допускається. 
 3. Живлення установок світлової реклами, архітектурного освітлення будинків слід, як правило, здійснювати по самостійних лініях – розподільним або від мережі будинків. Потужність зазначених установок допускається не більше ніж 2 кВт на фазу за наявності резерву потужності мережі.

Лінія повинна мати захисний пристрій автоматичного вимикання живлення відповідно до вимог гл. 1.7.